o mně

Ela Chroust (*1980 v Praze)

český zlatník a klenotník

Praha - Malmö - Kodaň

 

Dívám se na klenotnictví netradičním úhlem pohledu a snažím se oprášit řemeslo od nánosů zažitých představ. Práce s ohněm a tradiční postupy jsou ale mojí vášní a své kolekce vytvářím v duchu hodnot kvalitního řemeslného zpracování. Snažím se vyhýbat trendům moderních technologií, které sice šperkařství posouvají do netušených dimenzí, ale ztrácí na hodnotě absencí jedinečného a komplexního lidského otisku. Proto vždy hledám cestu k vytvoření moderního šperku, který zároveň nese jasně viditelnou a ničím nenahraditelnou stopu ruční práce. Ráda zkoumám hranice stylů, ale i minimalismu, nadsázky, punku a tradiční elegance. Fascinuje mě lidská jedinečnost a to, jak ji dokáže správně zvolený šperk rozzářit.

Šperky, které zde nabízím, jsou vyrobeny ze stříbra ryzosti AG925/1000 a zlata ryzosti AU585/1000. Navrhuji a vyrábím šperky na zakázku, snubní a zásnubní prsteny.

Ráda vám svou práci představím osobně. Sledujte můj Facebook a Instagram, kde pravidelně píšu o tom, kde právě vystavuji. Můžete mě také po domluvě navštívit v ateliéru v Praze. Důležité je, co ucítíte, když můj šperk poprvé doplní vaši osobnost. Nebojte se vyzkoušet něco, co jste doposud nenosili, nebo co nepřipomíná nic ve vaší stávající sbírce.

Odvaha vám bude slušet.

Vaše Ela

 

 

Kolekce 

2019 Mirrors (prezentace Prague Design Week 2019)

2020 Line of Contact (prezentace Prague Design Week 2020)

2021 Melolontha vulgaris (prezentace Blickfang Vienna 2022) 

 

Zpět do obchodu