o mně

Ela Chroust (*1980 v Praze)

Český zlatník a klenotník.

Dívám se na klenotnictví netradičním úhlem pohledu a snažím se oprášit řemeslo od nánosů dnes už trochu otřepaných představ. Práce s ohněm a tradiční postupy jsou ale mojí vášní a své kolekce vytvářím v duchu řemeslných hodnot a zpracování. Vyhýbám se příliš mnoha moderním technologiím, které sice šperkařství posouvají do netušených dimenzí, ale ztrácí na hodnotě absencí jedinečného a komplexního lidského otisku. Proto vždy hledám cestu, jak šperk udělat moderně, ale zároveň do něj vložit jasně viditelnou stopu ruční práce, která je ničím nenahraditelná. Ráda zkoumám hranice stylů, ale i minimalismu, nadsázky, punku a tradiční elegance. Fascinuje mě lidská jedinečnost a to, jak ji dokáže správně zvolený šperk rozzářit.

Vždy myslím na to, že šperk, který opustí mé ruce, se stává vaším vyjádřením. Pokud chcete můj návrh pozměnit nebo dotvořit, máte vlastní nápad nebo hledáte tvůrčí spolupráci, neváhejte se na mě obrátit.

Šperky, které zde nabízím, jsou vyrobeny ze stříbra ryzosti 925/1000, nebo je toto stříbro pozlacené žlutým a růžovým zlatem. Vše mohu vyrobit také ze zlata, nebo vyrobit šperk na zakázku, záleží jen na vás.

Ráda vám svou práci představím osobně. Sledujte můj Facebook a Instagram, kde pravidelně píšu o tom, kde právě vystavuji. Můžete mě také po domluvě navštívit v ateliéru. Důležité je, co ucítíte, když můj šperk poprvé doplní vaši osobnost. Nebojte se vyzkoušet něco, co jste doposud nenosili nebo co nepřipomíná nic ve vaší stávající sbírce. Odvaha vám bude slušet.

Vaše Micha - Ela